Snažíte se zhubnout?

Sami si vyberte si kolik chcete zhubnout :)

6 důvodů proč hubnout s námi

  • Jediná dieta stvořená pro ženy
  • Snadné a rychlé zhubnutí
  • Doba přípravy jídel3-5 min
  • Bez sportu, bez námahy, bez stresu
  • Prémiové složení, RAW jídla
  • Proteinová dieta - akční balíčky
Začněte hubnout ještě dnes

6 rad, jak vyrýsovat břišní svalstvo

Nejedná se o žádné tajemství – podívejte se na níže uvedených 6 stravovacích a tréninkových tipů a zjistěte, jak vytouženého cíle dosáhnout!

 Na internetu v současnosti naleznete velké množství stránek, které slibují odhalení „průlomového tajemství“ na cestě za vyrýsováním břišního svalstva. Drtivá většina těchto stránek jsou podvody, prostřednictvím kterých z Vás chce někdo vytáhnout Vaše pracně vydělané peníze.

Při snaze o vyrýsování břišního svalstva je snadné, chytit se na různé marketingové upoutávky a sliby doslova jako ryba na háček. Díky propracovaným videím, stránkám a referencím známých osobností je velmi těžké odhalit, který návod funguje, a který je pouhým podvodem. Mnoha lidem se ale nechce procházet stovky stránek tohoto typu a hledat, jednu, která jim opravdu pomůže. Právě proto vznikl tento článek.

6 rad, jak vyrýsovat břišní svalstvo

 Základním pilířem je strava. Chcete-li vyrýsovat břišní svalstvo, budete tomuto cíli muset přizpůsobit svůj jídelníček. Nehledě na to, co jste kde slyšeli, musíte si uvědomit, že k rýsování nedochází v posilovně, ale v kuchyni. Můžete mít nejlepší tréninkový plán všech dob, pokud ale budete mít špatně postavený jídelníček, výsledek bude nulový.

Jídelníček je odpovědný za cca 90% veškerých výsledků. Tajemství vyrýsovaného břišního svalstva nespočívá v tréninku nebo suplementech. (Samozřejmě, že správný trénink a vhodně vybrané suplementy nám pomohou, nicméně základem je stále jídelníček.)

Místo prázdných slibů se zkuste soustředit na věci, na kterých opravdu záleží – jako například na správnou výživu.

1) Jezte dostatek bílkovin

 Bílkoviny Vám pomohou vybudovat svalovou hmotu a také spalovat tělesný tuk. Ze všech základních živin (bílkoviny, sacharidy, tuky) mají bílkoviny na tělo nejvyšší termogenní účinek. Tento fakt z bílkovin dělá nejcennější živinu – tělo při jejich zpracování spotřebuje tuny kalorií. To je jeden z hlavních důvodů, proč atleti a soutěžní kulturisté dodržují jídelníček bohatý na bílkoviny. I díky nim mají tak skvělé postavy a jsou schopni podat takový výkon. Bílkoviny nepomohou jen mužům, ale i ženám!

Všichni lidé potřebují bílkoviny, většina z nich ale neví, že bílkoviny Vám pomohou i se spalováním tělesného tuku.

2) Dodržujte přísun sacharidů po tréninku

 Mnoho lidí si myslí, že sacharidy jsou špatné, že po nich ztloustnou. Jedná se o mýtus, který je třeba veřejnosti objasnit. Samozřejmě, konzumace velkého množství čehokoli bude mít za následek přibrání na váze, nicméně potraviny jako jsou sladké brambory, neloupaná rýže, ovesné vločky a jim podobné jsou ve skutečnosti tělu prospěšné, i při honbě za vyrýsovaným břišním svalstvem. Budete-li sacharidy konzumovat po tréninku, mají nejmenší šanci na to, aby se přeměnily v tuk.

Snažte se jíst rozumné množství sacharidů a dostatek zeleniny s každým jídlem. Tím Vašemu tělu zajistíte dostatečný přísun vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Všechny tyto látky jsou nezbytné pro správné fungování lidského organismu.

3) Jezte zdravé tuky

 Ujistěte se, že Váš jídelníček obsahuje zdravé tuky, zejména ty polonenasycené a mononenasycené, jaké obsahují například surové ořechy, ořechová másla, rybí oleje a olivový olej.

Tyto „přátelské“ tuky zajistí, že hladina inzulínu ve Vaší krvi bude stabilní, což je velice důležité pro boj s přebytečnými tuky. Neříkáme, že máte jít do obchodu a koupit si pytel kešu oříšků. Říkáme to, že se nemusíte bát této skupiny tuků. Na každém rohu natrefíte na „nízkotučnou dietu“ a všichni všeobecně mluví o tucích, jako o zlu. Tento mediální vliv Vás lehce přiměje věřit, že eliminace tuků z jídelníčku je správná. Ve skutečnosti je to spíše katastrofa, zejména tehdy, je-li Vašim cílem skvělá postava.

Tím, že zkombinujete bílkoviny s dostatečným množstvím zeleniny (zejména té listové), kvalitními sacharidy a zdravými tuky, neskutečně nabijete Váš metabolismus. Jaký to bude mít efekt? Vaše tělo se změní doslova na spalovací mašinu, fungující 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nejlepší na tom je, že tak svých cílů budete moci dosáhnout bez xx „zázračných“ suplementů a nebudete se muset ani tolik nadřít.

4) Soustřeďte se na svůj jídelníček

 Abyste nechali své břišní svalstvo „vykouknout“, je důležité dodržovat vyvážený jídelníček, skládající se z dostatečného množství bílkovin, zdravých tuků a kvalitních sacharidů. Důležité jsou zejména bílkoviny, které jsou základním stavebním kamenem svalové hmoty a výrazně podporují také spalování tělesného tuku.

Může být složité, vypočítat ideální množství sacharidů ke konzumaci, nicméně vynikající strategií je, konzumovat většinu svého denního příjmu sacharidů po tréninku. Přijmete-li sacharidy po silovém tréninku, Vaše tělo je rychle absorbuje a přesune přímo do svalové tkáně, kde podpoří svalový růst. Sacharidy rovněž urychlí svalovou regeneraci, což vede k lepším výsledkům.

Většina lidí si myslí, že konzumace tuků vede k tloustnutí, a nejsou si vědomi pozitivních účinků zdravých tuků. Rovněž nepovažují za důležitý dostatečný přísun vlákniny a surové zeleniny. Zejména zelenina, která obsahuje velké množství vlákniny, antioxidantů, vitamínů a minerálů, je nezbytná pro budování svalové hmoty a tedy i pro břišní svalstvo.

5) Nevěnujte tréninku břicha extra pozornost

 Mnoho lidí si myslí, že zvýšením intenzity tréninku břicha si pomohou. Není tomu tak, to že cvičíte břišní partie, neznamená, že se spaluje tuk právě z nich. Daleko lepších výsledků dosáhnete tehdy, bude-li se hýbat celé tělo. Vhodnou volbou je tedy aerobní cvičení – běh, skákání přes švihadlo, squash, jednoduše jakýkoli pohyb.

Je naprosto zbytečné „zabít“ hodinu cvičením břicha, když tento čas můžete využít ke cvičení, díky kterému spálíte daleko více tuků. Břichu stačí věnovat cca 20 minut 2-3x týdně. Neexistuje důvod, proč věnovat tréninku této partie více času.

6) Pojměte svůj kardio trénink chytře

 Jistě jste slyšeli, že nejlepší způsob kardio tréninku a tedy i spalování tuků je dlouhá aktivita v mírném tempu. Ano, ztráta tuku díky tomuto cvičení je slušná, nicméně existuje mnohem lepší metoda. Jeho jméno je „Vysoce intenzivní intervalový trénink“, ve zkratce „HIIT z anglického High Intensity Interval Training“. O této technice jsme informovali v jednom z našich minulých článků.

Princip tréninku spočívá ve střídání intenzivních intervalů s těmi odpočinkovými. Jako příklad si uvedeme běh: 30 sekund utíkejte, jak nejrychleji můžete, poté si dopřejte 2 minuty odpočinku. Celý cyklus opakujte zhruba 12x (tak, aby celková doba tréninku byla cca 30 minut). Metodu HIIT můžete využít u různých aktivit, nemusí se jednat pouze o běh. Nabízí se jízda na kole, skákání přes švihadlo a další činnosti.

Nejen že díky HIIT spálíte více kalorií během tréninku, ale Vaše tělo bude pálit vyšší počet kalorií až dalších 24 hodin. Tento fakt má „na svědomí“ jev zvaný EPOC (Excess Post-exercise Oxygen Consumption), česky „Nadměrná spotřeba kyslíku po cvičení“.

Budete-li se řídit výše zmíněnými tipy, již Vám nestojí nic v cestě za vyrýsovaným břišním svalstvem.

Další články

Nejlepší jídelníček na hubnutí

Základní chyby, které kazí vaše smoothie

Domácí proteinové tyčinky: 9 nejlepších receptů

Relaxace po cvičení: Jak ulevit svalům?

Datle - mlsání bez výčitek

VYTVARUJTE SI SVOJI VYSNĚNOU POSTAVU

Efektivní cviky na boky

6 rad, jak vyrýsovat břišní svalstvo

Cvičíme na BOSU

RECEPT: Špenátový koláč

RECEPT: Salát z černého kořene

RECEPT: Kuřecí prsíčka pečená na šalvěji servírovaná s chřestovým risottem a blanžírovaným chřestem

RECEPT: Tataráček z mělnického chřestu s omáčkou ze sýru Pecorino

RECEPT: Losos ve špenátové tůňce

RECEPT: Telecí plátky s glazovanou petrželí

RECEPT: Cottage sýr se zeleninou

RECEPT: Zapečené brambory s brokolicí

RECEPT: Vavřínové kuře

RECEPT: Rybí pánev s bramborami

RECEPT: Dušený černý kořen s cuketou a rajčaty

RECEPT: Chřestové rizoto

RECEPT: Nákyp s růžičkovou kapustou

RECEPT: Salát s dušenou rebarborou a zakysanou smetanou

RECEPT: Rebarborový koláč z drobenky a tvarohu

RECEPT: Celozrnné špagety s uzeným lososem

RECEPT: Pomazánka s pažitkou a tvarohem

RECEPT: Tzatziki

RECEPT: Vepřová panenka s okurkami a paprikou

RECEPT: Čočkovo-kokosová polévka

RECEPT: Salát z červené řepy

RECEPT: Špagety s fenyklem, cherry rajčátky a bazalkou

RECEPT: Ryba s koprem a rýžovými nudlemi - chaka

Kalorie

Co je to vláknina?

Tipy a triky proti obezitě

Příčiny obezity

Kolik sušeného ovoce bychom měli sníst, abychom byli zdraví?

Kde se vzalo 10 000 kroků denně?

Proč byste měli cvičit ráno

Není vegetarián jako vegetarián

Co je zdravá výživa?

Jak správně upravit luštěniny?

Jak alkohol ovlivňuje hubnutí

Co je to CBD?

Rajčata proti rakovině, pistácie na tlak. Jaké další potraviny se řadí k nejzdravějším?

Přejít na zdravý životní styl lze i bez trápení. Prozradíme, jak na to

Fat Blocker

Melounové smoothie

Novoroční předsevzetí – konečně zhubnu

Collagen nebo-li kolagen

Recept - Kuřecí prsa na kari a mandarinkách

Grapefruitový fresh

Recept - Kuře na citronech s bramborovou kaší

Recept - Citronová babetka

Složení potravin - ÚVOD

Jak na párty nepřibrat

Nepleťte si hubnutí s hladovkou

Jak hormony ovlivňují hubnutí

5 pravidel zdravého hubnutí

L–karnitin, spalovač tuků nebo švindl

5 důvodů proč hubnout

Jak hubnout o Vánocích

5 tipů, jak nepřibrat o Vánocích

5 způsobů, jak kreativně bojovat proti depresím

Jak pomáhají chia semínka při hubnutí

Nízký krevní tlak, rychlá pomoc bez léků

Užívání vajec při hubnutí

Vitamíny a hubnutí

Zlaté rady pro lepší zdraví

Zumba

Zásady zdravého života v kostce

Vykouření 20 cigaret najednou může člověka zabít

Tma jako lék

Také jste po třicítce přibrala

Nejzdravější sport je chůze 

Nehubněte dietami!

Marihuana jako účinný lék

Jednoduché způsoby snížení břišního tuku

Cvičení s vlastní vahou

Zdravé tuky

Vláknina, pomocník při hubnutí

Tancem k vytoužené postavě

Posílení imunity

Nízkosacharidová dieta

9 tipů pro zrychlení metabolismu

Zdravý životní styl aneb bez motivace to nejde

Zabiják jménem cukr

Přirozený pohyb místo cvičení

Vajíčka jako základ snídaně

Tiramisu s hromadou kalorií bez výčitek

Domácí aktivity ke spalování kalorií

Podívejte se na chutné a zdravé sušené ovoce.

3 snadné kroky ke snížení Vaší váhy

Vyplňte jednoduchý formulář

Jednoduché vyplnění objednávkového formuláře pro rezeravaci konzultace se specialistou.

Získejte jídelníček na míru

Na základě vstupních testů a základní anazlýzy Vám sestavíme jídelníček na míru.

Sledujte výsledky Vašeho hubnutí

Následně už jen sledujete, jak Vám ubývají kilogramy díky našemu speciálnímu programu.

Články a zajímavosti k hubnutí

Strava a recepty

Drinky a koktejly

  • Melounové smoothie
  • Kokosové mléko pro potěšení
  • Pravá domácí citronáda
  • 100% domácí pomerančový džus