Vyzkoušejte naší profesionální konzultaci k Vaší vysněné postavě a objednejte se na vstupní analýzu.
Pouze dnes za speciální cenu 200,-.
Každý už určitě viděl nějakou reklamu na multivitaminy, že jsou zdravé a nezbytné pro naše zdraví. Ale je tomu opravdu tak? Musíme do sebe každý den cpát tabletky s vitamíny, abychom se udrželi zdraví, nebo stačí pouze zdravá vyvážená strava?
Problémem u většiny lidí v současném světě není nějaký závratný nedostatek, ale spíše dlouhodobý mírný nedostatek vitamínů. Příznaků si často ani nevšimneme, nebo je přiřazujeme k jiné příčině. Mezi příznaky nedostatku vitamínů patří únava, horší kvalita pleti, vlasů, nehtů a zubů, jsme náchylní k různým nemocem, nedaří se nám zhubnout, nebo naopak nabrat svalovou hmotu. Těmto problémům také přispívá nadmíra alkoholu, kouření, nedostatek pohybu a stres.
S mírným nedostatkem vitamínů se potýkají i ti, kteří se snaží dodržovat zdravou vyváženou stravu. Jak je to možné? Moderní svět se liší od všeho, co bylo dřív. Ovoce a zelenina, hlavní zdroje vitamínů, cestují stovky kilometrů od pěstitele ke spotřebiteli. Aby tuto cestu vydržely, aby rychle rostly a aby dobře vypadaly, výrobci používají všemožné chemické látky, pesticidy a hnojiva, které mají mimo jiné i ten důsledek, že v ovoci a zelenině zničí spoustu vitamínů. Tyto plodiny jsou také oslabeny šlechtěním a genetickou modifikací. Proto z nich nezískáme tolik vitamínů, kolik by z nich získali lidé před sto lety.
To ale neznamená, že bychom měli přestat jíst ovoce a začít se cpát umělými vitamíny, právě naopak, ovoce a zeleninu bychom měli jíst co nejvíc, nejlépe domácí, nebo alespoň v biokvalitě. Spíše než na vitamíny celkově, měli byste se zaměřit na dostatečný příjem jednotlivých vitamínů. Dostatek vitamínů by si měli hlídat hlavně tyto skupiny lidí:
Těhotenství a kojení klade zvláštní nároky na výživu ženy, např. potřeba vitaminů je v této době zvýšena o 30 až 100 %. Ženy v tomto období potřebují více kyseliny listové, vitaminu C, některých dalších vitaminů skupiny B (především vitaminu B1, B2, B6), železa, zinku, jódu, vápníku a hořčíku.
V období růstu a dospívání se zvyšují potřeby organismu na energii a nutrienty, potřebné k procesu tvorby nových tkání. Jedná se především o kyselinu listovou, vitamin B1, B2, železo, vápník a jód.
Při déletrvající redukční dietě, kdy je omezena konzumace tuků, může dojít zejména k nedostatku vitaminů rozpustných v tucích. Pokud není součástí diety zvýšená spotřeba ovoce a zeleniny, je denní konzumace vitaminových preparátů s minerálními látkami v podstatě nezbytná.
Rajčata proti rakovině, pistácie na tlak. Jaké další potraviny se řadí k nejzdravějším?
Přejít na zdravý životní styl lze i bez trápení. Prozradíme, jak na to
Novoroční předsevzetí – konečně zhubnu
Recept - Kuřecí prsa na kari a mandarinkách
Recept - Kuře na citronech s bramborovou kaší
Nepleťte si hubnutí s hladovkou
L–karnitin, spalovač tuků nebo švindl
5 tipů, jak nepřibrat o Vánocích
5 způsobů, jak kreativně bojovat proti depresím
Jak pomáhají chia semínka při hubnutí
Nízký krevní tlak, rychlá pomoc bez léků
Zásady zdravého života v kostce
Vykouření 20 cigaret najednou může člověka zabít
Také jste po třicítce přibrala
Jednoduché způsoby snížení břišního tuku
Vláknina, pomocník při hubnutí
9 tipů pro zrychlení metabolismu
Zdravý životní styl aneb bez motivace to nejde
Jednoduché vyplnění objednávkového formuláře pro rezeravaci konzultace se specialistou.
Na základě vstupních testů a základní anazlýzy Vám sestavíme jídelníček na míru.
Následně už jen sledujete, jak Vám ubývají kilogramy díky našemu speciálnímu programu.