Snažíte se zhubnout?

Sami si vyberte si kolik chcete zhubnout :)

6 důvodů proč hubnout s námi

  • Jediná dieta stvořená pro ženy
  • Snadné a rychlé zhubnutí
  • Doba přípravy jídel3-5 min
  • Bez sportu, bez námahy, bez stresu
  • Prémiové složení, RAW jídla
  • Proteinová dieta - akční balíčky
Začněte hubnout ještě dnes

Základní chyby, které kazí vaše smoothie

Chutný koktejl často není totéž jako zdravý koktejl a toto tvrzení platí i naopak. Podívejme se na nejzákladnější chyby, které mohou tyto nápoje zkazit. 

Pro mnohé je mléčný koktejl moderním ztělesněním zdravé a vyvážené stravy. Ne náhodou, protože tato forma jídla se perfektně hodí k našemu rychlému životnímu stylu: je připravena rychle, lze ji vzít kamkoli a rychle sníst, dokonce i bez přestávky.

Mnoho lidí si může myslet, že výroba mléčného koktejlu nevyžaduje speciální znalosti, stačí vhodný domácí stroj, do kterého stačí naplnit potřebné ingredience, stisknout tlačítko a nápoj je hotový.

I když je pravda, že chutné mléčné koktejly lze tímto způsobem připravit, pečlivá příprava a správné podmínky jsou nezbytné pro uspokojivý konečný výsledek. Nyní se podívejme na základní chyby, které mohou tyto nápoje snadno zničit.

Špatný mixér

První a nejzákladnější problém, který může v tomto případě nastat, je, že jsme koupili špatný mixér. Mnoho lidí to vůbec nezajímá, i když v této oblasti mohou být mezi dvěma zařízeními obrovské rozdíly.

Hned na začátku se vyplatí rozhodnout, zda chcete smoothie nebo milkshake

První a nejzákladnější otázka ohledně tématu, které je potřeba si ujasnit, je, zda chceme udělat smoothie nebo spíše milkshake.

V mnoha případech jsou oba druhy nápojů zmíněny na stejné stránce, i když se ve skutečnosti jedná o dvě různá občerstvení, ale o to důležitější je, že musíme od začátku vybrat stroj, který splní naše očekávání.

S mixérem dobré smoothie neuděláte a opak je často pravdou. Samozřejmě existují kombinovaná zařízení, která obstojí v obou oblastech, ale obvykle posilují prémiovou kategorii a většina lidí se zdráhá utrácet tolik za jeden domácí spotřebič.

Prvním pravidlem tedy je, že pokud bychom konzumovali jednoduchá smoothie, pak by byl mixér přímo určený k tomuto účelu správným rozhodnutím, a pokud bychom smoothie měli pít, pak potřebujeme smoothie maker.

Jaký je rozdíl mezi smoothie a mléčným koktejlem?

Také stojí za to stručně objasnit rozdíly mezi mléčnými koktejly a smoothies, protože jejich znalost vám výrazně usnadní výběr dobrého stroje.

Přestože jsou oba druhy nápojů založeny na ovoci a zelenině, těžko bychom mezi nimi hledali nějakou jinou paralelu.

Zatímco tyto ingredience se často přidávají do mléka, smetany nebo jogurtu pro smoothies, v případě smoothies je cílem zachovat přirozenost a vlákninu, aby konečný výsledek měl konzistenci pyré, které se snadno konzumuje i pije.

Navíc, zatímco u mléčných koktejlů je důležité pouze to, aby suroviny nabraly dostatečně pyré, u smoothies je důležité, aby se nepoškodila vlákna, aby byl konečný výsledek pitelný a obsahoval živiny.

K dosažení tohoto výsledku je obvykle vyžadována speciální konstrukce a konstrukce nože, proto je důležité cíleně zakoupit jeden nebo druhý typ.

Existují problémy s výkonem mixéru

Uvědomit si možnosti pouze z hlediska typu však vůbec nestačí. Výkon je také důležitým aspektem a lze jej považovat za jeden z nejčastějších zdrojů chyb, pokud jde o nejčastější problémy mixéru.

Výkon je příliš nízký

Většina lidí miluje mixéry, protože vše, co musíte udělat, je nalít ingredience do mísy a počkat, až čepele rozmixují ingredience.

Pokud je však výkon mixéru příliš nízký, může to způsobit vážné problémy s konečným výsledkem. Nápoj zůstává hrudkovitý a hrudkovitý, nebo musíte za přijatelný výsledek stroj minuty provozovat, což je nejen nepříjemné, ale má to i špatný vliv na motor stroje.

Ve světle konkrétních čísel může být 600 W ideální pro smoothie maker, zatímco pro mixéry hledáme modely 1200 W, protože mohou být vhodné například pro drcení ledu.

Nelze opomenout ani počet otáček a rychlostní stupně

Samotný nominální výkon však není vždy dostatečný k vytvoření vhodného konečného výsledku v mixéru. Chcete-li to provést, musíte věnovat pozornost alespoň rychlosti a rychlostním úrovním.

Rychlost je důležitá, protože čím vyšší rychlost, tím lépe stroj dokáže suroviny nastrouhat. Ta mimochodem dokáže vytvořit takový vakuový efekt, že se suroviny znovu a znovu dostanou k nožům, které tak mnohem častěji dozrávají a sekají kousky zeleniny a ovoce.

Mixér bude opravdu dobrý, pokud lopatky dokážou poskytnout alespoň 10 000 otáček za minutu, ale zařízení vhodná pro 15–20 000 otáček za minutu připravují skutečně hedvábné a pastovité smoothie, bez hrudek a kousků.

Samozřejmě není na škodu, pokud lze tento výkon regulovat. K tomu slouží ozubená kola. Na mixéru by měly být alespoň 2-3 nastavení, protože tak můžeme zjistit, kdy a jaké nastavení bude pro každý recept nejlepší. Kromě toho lze taková zařízení použít ve větší míře, protože se kromě mléčných koktejlů hodí k lámání ledu i k výrobě krémových polévek.

Důležité jsou také čepele

I když jsou v provedení lopatek mixérů výrazné přesahy, přesto se u vybraného modelu doporučuje věnovat pozornost materiálu a tvaru lopatek.

Z hlediska využití materiálu se vždy vyhýbáme strojům s plastovými čepelemi. Nože z titanu nebo nerezové oceli se v praxi osvědčují jako opravdu dobré řešení, většinu z nich není třeba brousit vůbec nebo jen zřídka a poradí si s většinou surovin včetně semínek.

Počet lopatek obvykle závisí na modelu, ale nejlepší výsledky lze očekávat od těch typů, které mají čtyři lopatky a nejsou umístěny v jedné rovině, ale s minimálním zakřivením nahoru nebo dolů vůči sobě navzájem.

Kromě adekvátního výkonu a rychlosti tyto konstrukce čepelí zajišťují, že vždy připravíme dostatečně lahodné, krémové a pyré mléčné koktejly a smoothies.

Nedostatečné čištění

Není nic nepříjemnějšího, než když má čerstvě vyrobený milkshake zvláštní pachuť, která nepochází z přísad, ale z nesprávného čištění.

I ten nejlahodnější mléčný koktejl se může pokazit, pokud jste například dříve rozmačkali cibuli v automatu na krémovou polévku, ale přístroj pořádně nevyčistili. Často to není způsobeno lidskou chybou, ale spíše chybou mixéru.

Pokud se takovým situacím chcete vyhnout, měli byste při výběru stroje věnovat pozornost následujícímu.

Mixér je nutné rozebrat

Vzhledem k tomu, že vnitřní součásti často přicházejí do styku s rychle se kazícími potravinami a mléčnými výrobky, je čištění klíčovým hlediskem při výběru mixéru. Jednou z nejdůležitějších funkcí je demontáž.

Je důležité, aby bylo možné nože vyjmout z jejich místa, protože na nich se obvykle ukládá většina nečistot. Prvky, které se obtížně čistí, ale pokud je dokážeme vyjmout zevnitř stroje, lze je mnohem snadněji dezinfikovat a vysušit, což je velmi důležité pro dlouhodobé udržování hygienické čistoty.

Plastová nebo skleněná nádoba

Z hlediska čistitelnosti je důležitým faktorem, zda je džbán mixéru plastový nebo skleněný. Plast se typicky hůře čistí, často se nedá vložit do horké vody ani do myčky a dokonce se poškrábe, což jeho použití značně komplikuje.

Sklo je naproti tomu méně jemné. Zpravidla se dá dát i do myčky na nádobí, nedá se tak snadno poškrábat a nasbírá méně aromat, které mohou mléčným koktejlům dodat pachuť.

Špatné ingredience

Zároveň je třeba si uvědomit, že smoothie může zkazit nejen špatně vybraný nebo špatně vyčištěný stroj, ale také pokud není vyrobeno ze správných surovin. Kromě správné konzistence se dobrý mléčný koktejl skládá ze zdravých a nízkokalorických surovin.

Vzhledem k tomu se vyplatí vybrat si a vyhnout se následujícím ingrediencím nebo je nahradit jinými alternativami, přestože jsou doporučovány v mnoha receptech na smoothie.

Zelenina, kterou nelze mixovat

Zkušení konzumenti mléčných koktejlů dobře vědí, že existuje spousta zeleniny, která se kvůli struktuře vlákniny nedá vůbec rozmixovat. Patří mezi ně například celer, zelený hrášek nebo chřest.

Jsou sice kašovité, ale ve smoothie zanechávají nepříjemně dlouhá těžce stravitelná vlákna, která jen kazí texturu nápoje, proto stojí za zvážení se takovým ingrediencím vyhnout.

Některá syrová zelenina a ovoce nejsou do mixéru vhodné

Mnoho lidí používá praxi vaření nebo vaření ingrediencí před přípravou smoothie. To je zvláště důležité u určitých surovin, protože zelenina a ovoce se nedoporučuje vkládat do mixéru syrové.

Taková je například mrkev, jejíž dužina je tak tvrdá, že ji těžko umírají i ty nejvýkonnější mixéry. Z toho důvodu ji samozřejmě z receptu nevynechávejte, ale předem ji uvařte nebo spařte, aby změkla.

Pouze obyčejný jogurt

Ovocný jogurt je předepsán pro mnoho receptů na smoothie, které většina lidí používá v konzervách z obchodu. To však není nejlepší volba, jelikož tyto jogurty obsahují hodně cukru a aditiv.

To je v příkrém rozporu se zdravým životním stylem, takže pokud potřebujete jogurt do svého smoothie, zvolte přírodní verzi nebo pravé ovocné jogurty zakoupené od výrobce.

Ovocnou šťávu lisuje jen doma

Otázka ovocné šťávy také vyvolává podobný problém jako jogurt. Mnoho smoothies vyžaduje tu či onu ovocnou šťávu, což zní zdravě, ale ve skutečnosti obsahují spoustu zbytečného cukru a přísad.

Z tohoto důvodu, i když mnoho lidí chce jíst zdravěji nebo konzumovat méně kalorií, toho nelze dosáhnout přidáním ovocné šťávy z obchodu, proto je lepší ji nahradit doma lisovanou verzí nebo ovocnou šťávou od malého výrobce, nebo třeba nějaký bylinkový čaj.

Zmrzlina není totéž co mléko

Často se při výrobě mléčných koktejlů stává, že se místo mléka doporučuje zmrzlina, protože jde stále o mléčný výrobek a konečným výsledkem bude smoothie nebo mléčný koktejl. Ale vlastně ani jedno.

I když bude mléčný koktejl chutný, protože se ke zmrzlině přidává obrovské množství cukru a dalších přísad, pokud chceme konzumovat zdravý nápoj, tento přebytek nemusí být nutně šťastný. Mnohem lepší alternativou je odstředěné mléko nebo nějaké rostlinné mléko.

Další články

Nejlepší jídelníček na hubnutí

Základní chyby, které kazí vaše smoothie

Domácí proteinové tyčinky: 9 nejlepších receptů

Relaxace po cvičení: Jak ulevit svalům?

Datle - mlsání bez výčitek

VYTVARUJTE SI SVOJI VYSNĚNOU POSTAVU

Efektivní cviky na boky

6 rad, jak vyrýsovat břišní svalstvo

Cvičíme na BOSU

RECEPT: Špenátový koláč

RECEPT: Salát z černého kořene

RECEPT: Kuřecí prsíčka pečená na šalvěji servírovaná s chřestovým risottem a blanžírovaným chřestem

RECEPT: Tataráček z mělnického chřestu s omáčkou ze sýru Pecorino

RECEPT: Losos ve špenátové tůňce

RECEPT: Telecí plátky s glazovanou petrželí

RECEPT: Cottage sýr se zeleninou

RECEPT: Zapečené brambory s brokolicí

RECEPT: Vavřínové kuře

RECEPT: Rybí pánev s bramborami

RECEPT: Dušený černý kořen s cuketou a rajčaty

RECEPT: Chřestové rizoto

RECEPT: Nákyp s růžičkovou kapustou

RECEPT: Salát s dušenou rebarborou a zakysanou smetanou

RECEPT: Rebarborový koláč z drobenky a tvarohu

RECEPT: Celozrnné špagety s uzeným lososem

RECEPT: Pomazánka s pažitkou a tvarohem

RECEPT: Tzatziki

RECEPT: Vepřová panenka s okurkami a paprikou

RECEPT: Čočkovo-kokosová polévka

RECEPT: Salát z červené řepy

RECEPT: Špagety s fenyklem, cherry rajčátky a bazalkou

RECEPT: Ryba s koprem a rýžovými nudlemi - chaka

Kalorie

Co je to vláknina?

Tipy a triky proti obezitě

Příčiny obezity

Kolik sušeného ovoce bychom měli sníst, abychom byli zdraví?

Kde se vzalo 10 000 kroků denně?

Proč byste měli cvičit ráno

Není vegetarián jako vegetarián

Co je zdravá výživa?

Jak správně upravit luštěniny?

Jak alkohol ovlivňuje hubnutí

Co je to CBD?

Rajčata proti rakovině, pistácie na tlak. Jaké další potraviny se řadí k nejzdravějším?

Přejít na zdravý životní styl lze i bez trápení. Prozradíme, jak na to

Fat Blocker

Melounové smoothie

Novoroční předsevzetí – konečně zhubnu

Collagen nebo-li kolagen

Recept - Kuřecí prsa na kari a mandarinkách

Grapefruitový fresh

Recept - Kuře na citronech s bramborovou kaší

Recept - Citronová babetka

Složení potravin - ÚVOD

Jak na párty nepřibrat

Nepleťte si hubnutí s hladovkou

Jak hormony ovlivňují hubnutí

5 pravidel zdravého hubnutí

L–karnitin, spalovač tuků nebo švindl

5 důvodů proč hubnout

Jak hubnout o Vánocích

5 tipů, jak nepřibrat o Vánocích

5 způsobů, jak kreativně bojovat proti depresím

Jak pomáhají chia semínka při hubnutí

Nízký krevní tlak, rychlá pomoc bez léků

Užívání vajec při hubnutí

Vitamíny a hubnutí

Zlaté rady pro lepší zdraví

Zumba

Zásady zdravého života v kostce

Vykouření 20 cigaret najednou může člověka zabít

Tma jako lék

Také jste po třicítce přibrala

Nejzdravější sport je chůze 

Nehubněte dietami!

Marihuana jako účinný lék

Jednoduché způsoby snížení břišního tuku

Cvičení s vlastní vahou

Zdravé tuky

Vláknina, pomocník při hubnutí

Tancem k vytoužené postavě

Posílení imunity

Nízkosacharidová dieta

9 tipů pro zrychlení metabolismu

Zdravý životní styl aneb bez motivace to nejde

Zabiják jménem cukr

Přirozený pohyb místo cvičení

Vajíčka jako základ snídaně

Tiramisu s hromadou kalorií bez výčitek

Domácí aktivity ke spalování kalorií

Podívejte se na chutné a zdravé sušené ovoce.

3 snadné kroky ke snížení Vaší váhy

Vyplňte jednoduchý formulář

Jednoduché vyplnění objednávkového formuláře pro rezeravaci konzultace se specialistou.

Získejte jídelníček na míru

Na základě vstupních testů a základní anazlýzy Vám sestavíme jídelníček na míru.

Sledujte výsledky Vašeho hubnutí

Následně už jen sledujete, jak Vám ubývají kilogramy díky našemu speciálnímu programu.

Články a zajímavosti k hubnutí

Strava a recepty

Drinky a koktejly

  • Melounové smoothie
  • Kokosové mléko pro potěšení
  • Pravá domácí citronáda
  • 100% domácí pomerančový džus