RECEPT: Špagety s fenyklem, cherry rajčátky a bazalkou

RECEPT: Špagety s fenyklem, cherry rajčátky a bazalkou

Příprava: 10 minut + vaření 20 minut

Pro 4 osoby

  • 2 lžíce panenského olivového oleje
  • 4 stroužky jemně nakrájeného česneku
  • 4 menší fenykly, nakrájené na plátky a nasekané
  • 200 g cherry rajčátek, rozpůlených
  • 400 g špaget
  • trochu čerstvé bazalky
  • 2 lžíce strouhaného parmazánu

Ve velké pánvi rozehřejeme olej a vložíme do něj česnek, chilli a fenykl. Osolíme a opepříme. 15 minut pomalu opékáme na pánvi dokud vše nezměkne. Přidejte rajčátka a vařte 3 až 5 minut. Rajčata by se měla začít trochu rozpadat. Ve velkém hrnci mezitím uvařte v osolené vodě špagety al dente. Uvařené špagety slejte a dejte je spolu s čerstvou bazalkou do omáčky. Podávejte posypané strouhaným parmazánem.

Všechny použité přísady jsou nízkokalorické s malým obsahem tuku. Parmazánu je malé množství a dá jídlu ořechovou příchuť.

TIP: Spočítejte si nutriční hodnoty tohoto jídla.


Petra Dvořáčková

Petra Dvořáčková

Petra je autorkou magazínu o hubnutí, který se zaměřuje na pomoc lidem, aby dosáhli jejich cílů osobního rozvoje. Vystudovala psychologii na střední škole a bakalářskou obor hubnutí na univerzitě. Na své cestě učení se hubnutím se stala certifikovanou trenérkou a poradcem. Jako žena, která nikdy neměla velký zájem o sportovní aktivity, musela Petra bojovat, aby mohla dosáhnout svých vlastních cílů kulturistiky. Petra se učí o hubnutí, stále diskutuje o nejlepších strategiích a také provází druhé lidi, které jsou na cestě za snížením hmotnosti a objektivní propagací zdravého životního stylu. Trpělivost a pevnost jsou její nejúspěšnější vynálezy, což ji přivedlo k tomu, aby pomáhala druhým zhubnout. Publikuje rovněž příspěvky na naší Facebook stránce.